Přidejte se k Moravskému putování / sobota 20. května / Moravský kras

Společnost pro Moravu a Slezsko a regionální občanská iniciativa Morava TEĎ, pořádají 12. ročník Moravského putování. Zúčastněte se přátelského setkání lidí všech generací se vztahem k moravanství po stopách moravské historie, kultury, přírodních a technických zajímavostí. 

POCHOD SE USKUTEČNÍ V SOBOTU 20. 5. 2023:

Sraz účastníků bude naproti železniční stanici BLANSKO u silničního mostu přes řeku Svitavu v 9.30 hod. Vyrazíme krátce po příjezdu vlaků od Brna a Letovic. 

TRASA POCHODU:

Po modré značce se vydáme do Klepačova, kolem zaniklé středověké obce Polom, kde budou pořadateli akce rozdány Pamětní listy, dále pak po Klepačovské cestě k bývalé důlní lokalitě Vystrčená, kde si prohlédneme rozsáhlé velkomoravské pinkoviště, včetně repliky pinky. Klepačovská cesta nás dostane k červené značce, která vede přes historické důlní míry až do Rudice. V této obci navštívíme větrný mlýn, nedaleký geopark i místní hospůdku. Z Rudice se po zelené značce vydáme do Rudického propadání (propad Jedovnického potoka), ukážeme si Salmův vodní (skalní) kanál a podél zmíněného potoka půjdeme do Jedovnic, kde naše putování ukončíme. Celková délka této nenáročné trasy, našeho Moravského putování, bude asi 15 km.

Na každého účastníka čeká pamětní list, který připravila členky iniciativy MORAVA TEĎ Iveta Janoušková z Letovic.

V PŘÍPADĚ NEPŘÍZNĚ POČASÍ navštívíme blanenský zámek a jeho různorodé expozice: https://www.muzeum-blanenska.cz/muzeum

Odjezdy spojů IDS JMK  z Jedovnic směr Brno a Blansko jsou přímé a velice časté. Pochod je vhodný i pro ty, co přijedou autem – z Jedovnic jezdí (cca 20 min.) autobus k žel. st. Blansko, kde je dostatek neplacených míst k parkování.

KONTAKT:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

morava-ted.cz

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

promoravu.cz


FB IMG 1683136474710Vzpomínka na jeden z prvních ročníků výletů po Moravě